Sklep e-agle - eglarstwo Portal e-agle - eglarstwo Forum e-agle - eglarstwo

jacht pełnomorski Bonito 9 (Carter 30) z pełnym wyposażeniem

Dla sprzedających żaglówkę, jacht żaglowy w cenie powyżej 20.000 zł ...

jacht pełnomorski Bonito 9 (Carter 30) z pełnym wyposażeniem

Postprzez an.waw.pl » Sob Paź 02, 2010 3:45 pm

Uprzejmie informujemy, że w związku z powiekszeniem naszej floty o 2 duże jachty pełnomorskie, po sezonie 2010 planujemy wyprzedaż małych jachtów morskich pływających dotąd pod banderą AN.

Od 3 października 2010 oferujemy do sprzedaży 1 pełnomorski jacht kilowy o nazwie Vendaval,
typu Bonito 9 (czyli znany Carter 30 z mniejszym zanurzeniem rekompensowanym przez większy balast).

Konstrukcja: Jacht jest bardzo dzielny - odporny na trudne warunki morskie. Kadłub laminatowy, długość 9,12m, szerokość 3,11m, zanurzenie ok 1,30m, kokpit teakowy, pokład biały, burty granatowe Hempel Admirality 2009,2010, dno pokryte czerwoną farbą antyporostową Hempel 2010 na podkładzie antyosmozowym (Hempel 2009).
Zabudowa: mesa + kingston + kabina dziobowa, 5 koi stałych (2 w dziobie, kapitańska hundka, 2 w mesie) + 1 rozkładana w mesie.

Dokumenty: komplet aktualnych polskich dokumentów jachtu morskiego - rejestracja pod poską banderą (Certyfikat Jachtu morskiego z PZŻ), ważne badania techniczne PZŻ, ważna karta bezpieczeństwa (UMG) na żeglugę pełnomorską dla 6 osób, ważne pozwolenie radiowe (VHF z DSC + EPIRB).


Jacht posiada pełne wyposażenie do żeglugi pełnomorskiej zgodne z najwyższymi wymaganiami UM dla jednostek komercyjnych. Komplet materacy niebieskich obszytych w 2009 roku, toaleta zaburtowa w kingstonie z instalacją wodną, kambuz z kuchenka gazową i instalacja wodną, instalacja elektryczna oparta na 2 akumulatorach 100+50Ah z ładowaniem 220V z kei i alternatorem.
Mocnym punktem jachtu jest nowy i systematycznie konserwowany silnik stacjonarny diesel Volvo Penta MD2020 o mocy 20 KMech - 5 letni z przekładnią S (blisko połowa wartości jednostki).
Żagle 37m2: grot i fok na rolerze Plastimo, 2 żagle sztormowe.
Elektronika nawigacyjna: GPS, Navtex, Radiostacja VHF NAVMAN 7100EU z DSC, EPIRB McMurdo z ważnym atestem, Echosonda Silva.
Środki bezpieczeństwa: Tratwa ratunkowa 6 osobowa z ważnym atestem. Komplet 6 pasów ratunkowych i 6 szelek, 2 koła ratunkowe, 2 kotwice, 2 kompasy sterowe, pirotechnika (6 rakiet spadochronowych i pławka dymna).
Wyposażenie nawigacyjne: komplet pomocy nawigacyjnych (locje, spisy świateł) i map polskiego wybrzeża.

Aktualne problemy: jacht po sezonie ma kilka usterek które są naprawiane przed sprzedażą (wymieniamy prostowniki na lepsze, naprawa zamka w drzwiach do kingstona, mocowanie podpór lewej strony stolika w mesie).

Na życzenie nabywcy jacht może być wyjęty z wody po sezonie i zabezpieczony na zimę przez sprzedającego (ustawienie na brzegu, konserwacja silnika). W cenie jachtu jest dopasowane do niego stalowe ocynkowane ogniowo łoże umożliwiające przechowywanie jachtu w okresie zimowym na lądzie.

Jacht do 26 września b.r. pływał po Bałtyku, a wcześniej w Chorwacji.
Przeszedł remont generalny wiosną 2009 roku (+ renowacja wiosną 2010).
Obecnie jest do obejrzenia na przystani AZS w Gdańsku - Górkach Zachodnich na razie na wodzie ale w 2 połowie października będzie ustawiony na swym łożu na brzegu.
Wnętrze do obejrzenia po wczesniejszym umówieniu pod numerem 798-16-56-56.

pozdrowienia,

Witold Chocholak
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Klub Sportów Wodnych ACADEMIA NAUTICA
Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa PZŻ i ISSA
02-956 Warszawa, ul. Lentza 35
an.waw.pl
 
Posty: 1
Rejestracja: Sob Paź 02, 2010 3:43 pm

Wróć do Sprzedam żaglówkę w cenie powyżej 20.000 zł

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość