Sklep e-agle - eglarstwo Portal e-agle - eglarstwo Forum e-agle - eglarstwo

Książka pt. Sam projektuję i buduję jacht żaglowy

Wszystko nt. budowy jachtów, napraw, modernizacji ...

Książka pt. Sam projektuję i buduję jacht żaglowy

Postprzez ezagle » Nie Lis 08, 2009 8:19 am

Na stronie internetowej www.jachtbuduj.com zamieszczona jest informacja o książce pt. "Sam projektuję i buduję jacht żaglowy". Książka niby pokrewna tematycznie do podręcznika Pana milewskiego "Projektowanie i budowa jachtu żaglowego".
W rzeczywistości pokrewieństwo tematyczne dotyczy szeroko rozumianych zagadnień ogólnych jakimi są zagadnienia projektowanie i budowa jachtu. W rzeczywistości są to dwa różne opracowania które łączy tytuł.
W poradniku ujęty jest miedzy innymi proces myślowy dochodzenia do wymiarów konstrukcyjnych kadłuba, proces oparty na wymogach krajowych przepisach bodowy jakimi są „Przepisy klasyfikacja i budowa jachtów morskich” opracowane przez Polski Rejestr Statków. Proces doboru elementów konstrukcji nie tylko drewnianych lecz również konstrukcji metalowych oraz najbardziej powszechnych konstrukcji laminatowych.
Jednym z celów powstania książki jak również założenia strony internetowej www.jachtbuduj.com jest propagowanie w kraju, szeroko rozumianego, samodzielnego budownictwa jachtowego w oparciu o polot, fantazję i indywidualne upodobania szerokiej rzeszy amatorów z jednoczesnym zachowanie minimum wymagań dla bezpiecznej konstrukcji.
ezagle
 
Posty: 2
Rejestracja: Czw Paź 29, 2009 8:47 pm

Wróć do Budowa jachtów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość