Sklep e-agle - eglarstwo Portal e-agle - eglarstwo Forum e-agle - eglarstwo

Rejs przez Biskaje (Dublin - La Coruna - Lizbona) MAJ 2015

Marzy Ci się czarter jachtu ...

Rejs przez Biskaje (Dublin - La Coruna - Lizbona) MAJ 2015

Postprzez hiocean » Śro Kwi 08, 2015 12:57 pm

Zapraszamy na rejs przez Biskaje (Trasa: Dublin – Wyspy Scilly – La Coruna – Porto – Lizbona).
Są jeszcze wolne miejsca!!!


CENA rejsu to 2500 PLN/os.
TERMIN: 09.05. - 23.05.2015.


To rejs dla szukających żeglarskich przygód. Na trasie same konkrety – do pokonania Biskaje, słynące z silnych wiatrów i oceanicznej fali. Możliwe spotkania z wielorybami, zjazdy z wysokich fal, prądy pływowe. Solidna szkoła nawigacji, żeglugi oceanicznej i pływowej.

Image

Rejs zaczynamy w Dublinie, który powitamy omawiając stategię żeglugi w miejscowym pubie przy kuflu Guinnessa. Na naszej trasie znajdą się:
Wyspy Scilly – trudno dostępne, malutkie wyspy będące okruchem lądu pośród fal Atlantyku. Na 140 wyspach o łącznej powierzchni 16km kwadratowych mieszka zaledwie 2tyś. ludzi. To jedno z tych miejsc do których najbardziej chcemy dotrzeć jachtem. Mają swój charakterystyczny klimat, są smagane wiatrem. Otoczone przez wody, na których prądy pływowe i fale Atlantyku dają nie łatwe zadanie załogom. Za to radość z bezpiecznego dopłynięcia i wrażenia pozostają niezapomniane.
Zatoka Biskajska – akwen słynący z silnych wiatrów. Tutaj nie powinniśmy raczej utknąć w ciszach. Szybka żegluga na żaglach i zjazdy z fali powinny wynagrodzić oddalenie od lądu.
La Coruna – pierwszy port, w których będziemy cieszyć się z przepłynięcia „Biskajów“. Największą atrakcją miasta jest Wieża Herkulesa wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najstarsza na świecie działająca latarnia morska, zbudowana w II wieku i przebudowana w XVIII wieku. Z jej szczytu roztacza się wspaniała panorama wybrzeża.
Porto – malowniczo położone portugalskie miasto. Wzdłuż wybrzeża rzeki ciągną się dziesiątki knajp, na wodzie kołyszą sie charakterystyczne dla Porto łodzie. Zabytkowe kamienice otoczonej murami dzielnicy Ribeira (także na liście UNESCO) są warte zobaczenia.
Lizbona – w starej tawernie posłuchamy fado, zjemy dobrego dorsza. Ruszymy historycznym tramwajem po stromych uliczkach Bairro Alto czyli Wysokiej Dzielnicy, skąd roztacza się piękny widok na Lizbonę. Zobaczymy Alfamę – najstarszą dzielnicę, oddającą dawny klimat miasta. Pełna jest one krętych uliczek, klimatycznych kafejek i zaułków. Po intensywnych 2 tygodniach nie będzie nam łatwo wracać do rzeczywistości.

Rejs ma charakter szkoleniowy i przeznaczony jest dla wszystkich – nawet tych, którzy nigdy nie pływali na morzu. Jacht będzie obsługiwany przez wykwalifikowaną załogę stałą, jednakże do zadań uczestników będzie należało pełnienie wacht nawigacyjnych i kambuzowych.

Na miejscu odbywa się zbiórka do kasy jachtowej, z której pieniądze przeznaczone są na wyżywienie, paliwo, opłaty portowe itp.Rejs odbywać się będzie na jachcie HI OCEAN ONE (Fram 60)

Kontakt: biuro@hiocean.pl
tel. 32 3070999
tel. 796 00 22 84

http://www.hiocean.pl

Image
Image
hiocean
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Mar 20, 2013 2:45 pm

Wróć do Czartery

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość